All filters
Men are like full of Rules- They speak with Honesty, think with Sincerity and Act with Integrity. And their style tells everything, just like this stylish men diamond ring. Wear this to be the person you are from inside.
Disclaimer: The dimension of the actual product might vary.Due to differences in photographic lighting, the colour of the product may slightly differ from its actual shade. Minor differences between the image shown and the actual product may be observed.
| Design Code | DGR-D000261143 |
| Metal/Purity | 14K Yellow Gold |
| Gold Purity | 14K Gold |
| Gold Weight | 4.95 g
|
| Diamond Quality | HI-SI |
| Diamond Weight | 0.2 carat
|
| Stone Weight | 0.55 carat
|
| Gold Value | ₹42,739(14K Gold) |
| Diamond Value | ₹11,761 |
| Stone Value | ₹3,900 |
| Making Charge | ₹11,409 |
| GST (3%) | ₹2,095 |
| Total Price | ₹71,904 |