All filters
Fulfil your obsession for beautiful jewellery with these 0.23 carat diamond studs. These delightfully designed diamond studs in 18K rose gold are made to indulge your beauty in such a way that everyone would get inspired.
Disclaimer: The dimension of the actual product might vary.Due to differences in photographic lighting, the colour of the product may slightly differ from its actual shade. Minor differences between the image shown and the actual product may be observed.
| Design Code | DT-D000511607 |
| Metal/Purity | 18K Rose Gold |
| Gold Purity | 18K Gold |
| Gold Weight | 5.76 g
|
| Diamond Quality | HI-SI |
| Diamond Weight | 0.23 carat
|
| Gold Value | ₹63,758(18K Gold) |
| Diamond Value | ₹19,058 |
| Making Charge | ₹11,338 |
| GST (3%) | ₹2,825 |
| Total Price | ₹96,979 |