All filters
All god thing comes from gratitude, and this statuesque bracelet will give you shine to anywhere you go. This rose gold crafted diamond enriched leaf designed ring can be your daily shining partner. Apt. this with denim, dress, regular office or formal wear to adorn yourself like a diva at the event. Be glamorous and lightweight.
Disclaimer: The dimension of the actual product might vary.Due to differences in photographic lighting, the colour of the product may slightly differ from its actual shade. Minor differences between the image shown and the actual product may be observed.
| Design Code | DLR-D000486037 |
| Metal/Purity | 18K Rose Gold |
| Gold Purity | 18K Gold |
| Gold Weight | 2.09 g
|
| Diamond Quality | GH-VS-SI |
| Diamond Weight | 0.11 carat
|
| Gold Value | ₹23,135(18K Gold) |
| Diamond Value | ₹9,171 |
| Making Charge | ₹4,567 |
| GST (3%) | ₹1,107 |
| Total Price | ₹37,980 |