All filters
Add a touch of sparkle to your everyday life and complete your minimalist look with this trendy diamond ring. It is designed for modern women who love sleek jewellery projecting a high sheen. Shining diamonds are placed at fixed intervals throughout the ring to bring some freshness to your style. Pair this diamond ring with your everyday wear and flaunt it in style.
Disclaimer: The dimension of the actual product might vary.Due to differences in photographic lighting, the colour of the product may slightly differ from its actual shade. Minor differences between the image shown and the actual product may be observed.
| Design Code | DLR-D000659772 |
| Metal/Purity | 18K Yellow Gold |
| Gold Purity | 18K Gold |
| Gold Weight | 3.3 g
|
| Diamond Quality | HI-SI |
| Diamond Weight | 0.2 carat
|
| Gold Value | ₹36,528(18K Gold) |
| Diamond Value | ₹16,335 |
| Making Charge | ₹7,906 |
| GST (3%) | ₹1,824 |
| Total Price | ₹62,593 |