All filters
Step into structured sophistication with these hexagon-shaped diamond studs, crafted in gleaming gold. The sleek open-frame silhouette is accented with a fine row of glimmering diamonds, offering a modern edge to a classic form. Pair these studs with a crisp white shirt or tailored blazer for a sharp, confident look.
Disclaimer: The dimension of the actual product might vary.Due to differences in photographic lighting, the colour of the product may slightly differ from its actual shade. Minor differences between the image shown and the actual product may be observed.
| Design Code | DT-D000724784 |
| Metal/Purity | 9K Yellow Gold |
| Gold Purity | 9K Gold |
| Gold Weight | 1.1 g
|
| Diamond Quality | HI-SI |
| Diamond Weight | 0.19 carat
|
| Gold Value | ₹6,089(9K Gold) |
| Diamond Value | ₹15,960 |
| Making Charge | ₹4,478 |
| GST (3%) | ₹796 |
| Total Price | ₹27,323 |