All filters
Jewelry balances a woman's outfit, along with it completes her style. For your regular day, college to the office this decorative designed rose gold ring prettified with diamonds will glint your attire to fall with grace everywhere and every time. Apt. this with denim, dress, regular office or formal wear to adorn yourself like a diva at the event. Be glamorous and lightweight.
Disclaimer: The dimension of the actual product might vary.Due to differences in photographic lighting, the colour of the product may slightly differ from its actual shade. Minor differences between the image shown and the actual product may be observed.
| Design Code | DLR-D000504137 |
| Metal/Purity | 18K Rose Gold |
| Gold Purity | 18K Gold |
| Gold Weight | 3.03 g
|
| Diamond Quality | JK-SI |
| Diamond Weight | 0.17 carat
|
| Gold Value | ₹33,540(18K Gold) |
| Diamond Value | ₹12,887 |
| Making Charge | ₹7,333 |
| GST (3%) | ₹1,613 |
| Total Price | ₹55,373 |