All filters
Modern and streamlined, this 0.32 carat men diamond ring crafted with 18K gold is designed with two strike patterns. The sturdy design will reflect the perpetual power and strength that lies within you.
Disclaimer: The dimension of the actual product might vary.Due to differences in photographic lighting, the colour of the product may slightly differ from its actual shade. Minor differences between the image shown and the actual product may be observed.
| Design Code | DGR-D000700237 |
| Metal/Purity | 18K Yellow Gold |
| Gold Purity | 18K Gold |
| Gold Weight | 4.51 g
|
| Diamond Quality | HI-SI |
| Diamond Weight | 0.35 carat
|
| Gold Value | ₹49,922(18K Gold) |
| Diamond Value | ₹42,225 |
| Making Charge | ₹10,475 |
| GST (3%) | ₹3,079 |
| Total Price | ₹1,05,701 |