All filters
The unique design of this diamond pendant will help in highlighting the fashionable you. The abstract gold pattern with edgy ends has a high sheen, making it perfect in every way. The spherical pattern in the middle is entirely studded with diamonds and can bring a smile to your face every time you pair it with contemporary attire.
Disclaimer: The dimension of the actual product might vary.Due to differences in photographic lighting, the colour of the product may slightly differ from its actual shade. Minor differences between the image shown and the actual product may be observed.
| Design Code | DPN-D000659262 |
| Metal/Purity | 18K Yellow Gold |
| Gold Purity | 18K Gold |
| Gold Weight | 1.76 g
|
| Diamond Quality | HI-SI |
| Diamond Weight | 0.26 carat
|
| Gold Value | ₹19,482(18K Gold) |
| Diamond Value | ₹21,780 |
| Making Charge | ₹5,924 |
| GST (3%) | ₹1,416 |
| Total Price | ₹48,602 |