All filters
This diamond ring is artistically presented with a leaf motif that is encrusted with shining diamonds. It is fashionable and just goes with the trend. Wear this stylish and unique diamond ring along with any of your western attire and turn all eyes on you.
Disclaimer: The dimension of the actual product might vary.Due to differences in photographic lighting, the colour of the product may slightly differ from its actual shade. Minor differences between the image shown and the actual product may be observed.
| Design Code | DLR-D000600422 |
| Metal/Purity | 14K Yellow Gold |
| Gold Purity | 14K Gold |
| Gold Weight | 2.53 g
|
| Diamond Quality | HI-SI |
| Diamond Weight | 0.31 carat
|
| Gold Value | ₹21,845(14K Gold) |
| Diamond Value | ₹25,410 |
| Making Charge | ₹5,402 |
| GST (3%) | ₹1,580 |
| Total Price | ₹54,237 |