All filters
If watching the sky from a hammock brings happiness in your life, this splendid diamond mangalsutra by Senco inspired by the beauty of the same will be the right piece of jewellery for you. The 0.28 carat sparkling diamonds encrusted in a few linear patterns in this 18K gold pendant will add to the glow of the charming bride in you.
Disclaimer: The dimension of the actual product might vary.Due to differences in photographic lighting, the colour of the product may slightly differ from its actual shade. Minor differences between the image shown and the actual product may be observed.
| Design Code | DPN-D000673584 |
| Metal/Purity | 18K Yellow Gold |
| Gold Purity | 18K Gold |
| Gold Weight | 2.86 g
|
| Diamond Quality | HI-SI |
| Diamond Weight | 0.28 carat
|
| Gold Value | ₹31,658(18K Gold) |
| Diamond Value | ₹22,688 |
| Making Charge | ₹6,028 |
| GST (3%) | ₹1,812 |
| Total Price | ₹62,186 |