All filters
Glamour is a woman thing, no one can take off. These exceptional and gorgeous 0.13 carat diamond studs are a frame of sparkle to bling always and indulge your fame. Crafted in 18K rose gold, these studs are ideal to be worn daily with your office wear, kurti or denim.
Disclaimer: The dimension of the actual product might vary.Due to differences in photographic lighting, the colour of the product may slightly differ from its actual shade. Minor differences between the image shown and the actual product may be observed.
| Design Code | DT-D000494982 |
| Metal/Purity | 18K Rose Gold |
| Gold Purity | 18K Gold |
| Gold Weight | 2.64 g
|
| Diamond Quality | JK-SI |
| Diamond Weight | 0.13 carat
|
| Gold Value | ₹29,223(18K Gold) |
| Diamond Value | ₹7,150 |
| Making Charge | ₹5,611 |
| GST (3%) | ₹1,260 |
| Total Price | ₹43,244 |