All filters
A fashion statement is created by exploring every bit of accessories. Curate your styling with this geometric patterned diamond ring that has an artistic touch of diamonds in it. Pair this diamond ring with a modern saree, dress or western outfit and glam your way.
Disclaimer: The dimension of the actual product might vary.Due to differences in photographic lighting, the colour of the product may slightly differ from its actual shade. Minor differences between the image shown and the actual product may be observed.
| Design Code | DLR-D000600773 |
| Metal/Purity | 14K Yellow Gold |
| Gold Purity | 14K Gold |
| Gold Weight | 1.38 g
|
| Diamond Quality | HI-SI |
| Diamond Weight | 0.23 carat
|
| Gold Value | ₹11,915(14K Gold) |
| Diamond Value | ₹19,058 |
| Making Charge | ₹4,775 |
| GST (3%) | ₹1,073 |
| Total Price | ₹36,821 |