All filters
Class and time will speak when a woman frames her vision with these diamond studs enhanced with elegant diamonds by adding a twist to them. Adorn these with your regular wear, formal wear, or denim to get the best look. Go and flaunt your vision with no hesitation by flaunting these 0.22 carat diamond studs in 18K rose gold.
Disclaimer: The dimension of the actual product might vary.Due to differences in photographic lighting, the colour of the product may slightly differ from its actual shade. Minor differences between the image shown and the actual product may be observed.
| Design Code | DT-D000255238 |
| Metal/Purity | 18K Rose Gold |
| Gold Purity | 18K Gold |
| Gold Weight | 2.09 g
|
| Diamond Quality | HI-SI |
| Diamond Weight | 0.22 carat
|
| Gold Value | ₹23,135(18K Gold) |
| Diamond Value | ₹18,150 |
| Making Charge | ₹4,567 |
| GST (3%) | ₹1,376 |
| Total Price | ₹47,228 |