All filters
This exquisite diamond pendant merges contemporary elegance with timeless sentiment. A sleek circular frame in polished gold is adorned with a delicate trail of diamonds, culminating in a prominent solitaire accent on one side. A meaningful piece for any special occasion. Pair it with a fine knit top for effortless daytime sophistication.
Disclaimer: The dimension of the actual product might vary.Due to differences in photographic lighting, the colour of the product may slightly differ from its actual shade. Minor differences between the image shown and the actual product may be observed.
| Design Code | DPN-D000765571 |
| Metal/Purity | 9K Yellow Gold |
| Gold Purity | 9K Gold |
| Gold Weight | 0.9 g
|
| Diamond Quality | HI-SI |
| Diamond Weight | 0.14 carat
|
| Gold Value | ₹4,982(9K Gold) |
| Diamond Value | ₹11,760 |
| Making Charge | ₹4,125 |
| GST (3%) | ₹627 |
| Total Price | ₹21,494 |