All filters
If you believe in dreaming without fear and loving without limits, this exquisite diamond ring by Senco is the right piece of jewellery for you. It has a heart motif dangling from the ring and is encrusted with 0.2 carat diamonds in 18K gold. The uniqueness of this diamond ring lies in its artistic design and will fill your life with more love.
Disclaimer: The dimension of the actual product might vary.Due to differences in photographic lighting, the colour of the product may slightly differ from its actual shade. Minor differences between the image shown and the actual product may be observed.
| Design Code | DLR-D000675660 |
| Metal/Purity | 18K Yellow Gold |
| Gold Purity | 18K Gold |
| Gold Weight | 1.54 g
|
| Diamond Quality | H-VS |
| Diamond Weight | 0.2 carat
|
| Gold Value | ₹17,047(18K Gold) |
| Diamond Value | ₹19,272 |
| Making Charge | ₹5,259 |
| GST (3%) | ₹1,248 |
| Total Price | ₹42,826 |