All filters
These diamond studs with two beautiful motifs of dancing tribes are beautified with spectacular 0.22 carat diamonds studded in 18K rose gold. The additional triangular effect will make them stand out.
Disclaimer: The dimension of the actual product might vary.Due to differences in photographic lighting, the colour of the product may slightly differ from its actual shade. Minor differences between the image shown and the actual product may be observed.
| Design Code | DT-D000187496 |
| Metal/Purity | 18K Rose Gold |
| Gold Purity | 18K Gold |
| Gold Weight | 2.64 g
|
| Diamond Quality | HI-SI |
| Diamond Weight | 0.22 carat
|
| Gold Value | ₹29,223(18K Gold) |
| Diamond Value | ₹18,150 |
| Making Charge | ₹5,611 |
| GST (3%) | ₹1,590 |
| Total Price | ₹54,574 |