All filters
The cuteness of Ganesha is captured through flowing lines in this diamond pendant. The deity motif will give your child some positive vibes and a happy mood. Let your child wear this diamond pendant all the time to make their own self a joy.
Disclaimer: The dimension of the actual product might vary.Due to differences in photographic lighting, the colour of the product may slightly differ from its actual shade. Minor differences between the image shown and the actual product may be observed.
| Design Code | DPNT-D000171260 |
| Metal/Purity | 18K Yellow Gold |
| Gold Purity | 18K Gold |
| Gold Weight | 1.54 g
|
| Diamond Quality | HI-SI |
| Diamond Weight | 0.09 carat
|
| Gold Value | ₹17,047(18K Gold) |
| Diamond Value | ₹7,260 |
| Making Charge | ₹5,259 |
| GST (3%) | ₹887 |
| Total Price | ₹30,453 |