All filters
For diamond jewellery lovers, we are presenting these daisy-inspired diamond danglers which are like tradition, but it has the charm of modernity. These radiant earrings encrusted with 0.29 carat diamonds in 14K gold will make your look flawless when you team them up with a gown or any outfit you wish for.
Disclaimer: The dimension of the actual product might vary.Due to differences in photographic lighting, the colour of the product may slightly differ from its actual shade. Minor differences between the image shown and the actual product may be observed.
| Design Code | DT-D000570533 |
| Metal/Purity | 14K Yellow Gold |
| Gold Purity | 14K Gold |
| Gold Weight | 5.72 g
|
| Diamond Quality | HI-SI |
| Diamond Weight | 0.29 carat
|
| Gold Value | ₹49,387(14K Gold) |
| Diamond Value | ₹24,360 |
| Making Charge | ₹11,267 |
| GST (3%) | ₹2,551 |
| Total Price | ₹87,565 |