All filters
Inspired by the radiance of shimmering diamonds, these diamond studs crafted in 18K gold are designed with a flower motif to refresh your look. These earrings will keep everything classy with sparkling 0.41 carat diamonds adorning its surface.
Disclaimer: The dimension of the actual product might vary.Due to differences in photographic lighting, the colour of the product may slightly differ from its actual shade. Minor differences between the image shown and the actual product may be observed.
| Design Code | DT-D000686935 |
| Metal/Purity | 18K Yellow Gold |
| Gold Purity | 18K Gold |
| Gold Weight | 2.2 g
|
| Diamond Quality | HI-SI |
| Diamond Weight | 0.45 carat
|
| Gold Value | ₹24,352(18K Gold) |
| Diamond Value | ₹37,800 |
| Making Charge | ₹4,776 |
| GST (3%) | ₹2,008 |
| Total Price | ₹68,936 |