All filters
Discover understated elegance with this charming gold and diamond pendant. Featuring a gracefully elongated gold oval, it showcases three brilliant square diamonds meticulously arranged to catch the light. Pair it with your favourite chain for effortless daily glamour.
Disclaimer: The dimension of the actual product might vary.Due to differences in photographic lighting, the colour of the product may slightly differ from its actual shade. Minor differences between the image shown and the actual product may be observed.
| Design Code | DPN-D000759977 |
| Metal/Purity | 9K Yellow Gold |
| Gold Purity | 9K Gold |
| Gold Weight | 0.8 g
|
| Diamond Quality | HI-SI |
| Diamond Weight | 0.09 carat
|
| Gold Value | ₹4,428(9K Gold) |
| Diamond Value | ₹7,560 |
| Making Charge | ₹4,125 |
| GST (3%) | ₹484 |
| Total Price | ₹16,597 |