All filters
If you are a true nature lover and appreciate its amazing creation then these attractive diamond studs are all yours. These floral-shaped diamond studs encrusted with 0.13 carat diamonds in 14K rose gold has the glam of modern charm that can mesmerize anyone anytime.
Disclaimer: The dimension of the actual product might vary.Due to differences in photographic lighting, the colour of the product may slightly differ from its actual shade. Minor differences between the image shown and the actual product may be observed.
| Design Code | DTPN-D000583969 |
| Metal/Purity | 14K Rose Gold |
| Gold Purity | 14K Gold |
| Gold Weight | 3.52 g
|
| Diamond Quality | GH-VVS-VS |
| Diamond Weight | 0.13 carat
|
| Gold Value | ₹30,392(14K Gold) |
| Diamond Value | ₹16,271 |
| Making Charge | ₹8,373 |
| GST (3%) | ₹1,652 |
| Total Price | ₹56,688 |