All filters
Add a touch of sparkle to your everyday look with these 0.18 carat diamond J hoop earrings crafted in 14K rose gold with a modern design. The geometric charm of the earrings makes them perfect for fashion-forward individuals.
Disclaimer: The dimension of the actual product might vary.Due to differences in photographic lighting, the colour of the product may slightly differ from its actual shade. Minor differences between the image shown and the actual product may be observed.
| Design Code | DT-D000696384 |
| Metal/Purity | 14K Rose Gold |
| Gold Purity | 14K Gold |
| Gold Weight | 3.52 g
|
| Diamond Quality | GH-VS-SI |
| Diamond Weight | 0.2 carat
|
| Gold Value | ₹30,392(14K Gold) |
| Diamond Value | ₹17,796 |
| Making Charge | ₹8,373 |
| GST (3%) | ₹1,697 |
| Total Price | ₹58,258 |