All filters
Let the cuteness of these astounding diamond studs accentuate your appeal every day with its sheen. The spherical pattern included in its design offers the perfect blend of 18K gold and 0.15 carat diamonds. The simplicity of these diamond studs makes them an incredible option for various styles and occasions.
Disclaimer: The dimension of the actual product might vary.Due to differences in photographic lighting, the colour of the product may slightly differ from its actual shade. Minor differences between the image shown and the actual product may be observed.
| Design Code | DTPN-D000662435 |
| Metal/Purity | 18K Yellow Gold |
| Gold Purity | 18K Gold |
| Gold Weight | 2.09 g
|
| Diamond Quality | HI-SI |
| Diamond Weight | 0.15 carat
|
| Gold Value | ₹23,135(18K Gold) |
| Diamond Value | ₹12,705 |
| Making Charge | ₹4,567 |
| GST (3%) | ₹1,213 |
| Total Price | ₹41,620 |