All filters
Since you can never be fully dressed without jewellery, make sure you add these cute pair of 0.11 carat diamond studs in 18K gold to your jewellery collection. The artistic gold pattern complementing the one studded with diamonds renders these diamond studs look trendy and beautiful.
Disclaimer: The dimension of the actual product might vary.Due to differences in photographic lighting, the colour of the product may slightly differ from its actual shade. Minor differences between the image shown and the actual product may be observed.
| Design Code | DT-D000658983 |
| Metal/Purity | 18K Yellow Gold |
| Gold Purity | 18K Gold |
| Gold Weight | 1.1 g
|
| Diamond Quality | HI-SI |
| Diamond Weight | 0.11 carat
|
| Gold Value | ₹12,176(18K Gold) |
| Diamond Value | ₹9,240 |
| Making Charge | ₹3,928 |
| GST (3%) | ₹761 |
| Total Price | ₹26,105 |