All filters
Bird's whispering is all-time favorite waking up song for our kids. With the feel of it, we are presenting this cute bird diamond pendant to let them hear that song.
Disclaimer: The dimension of the actual product might vary.Due to differences in photographic lighting, the colour of the product may slightly differ from its actual shade. Minor differences between the image shown and the actual product may be observed.
| Design Code | DPN-D000560212 |
| Metal/Purity | 18K Yellow Gold |
| Gold Purity | 18K Gold |
| Gold Weight | 1.65 g
|
| Diamond Quality | HI-SI |
| Diamond Weight | 0.06 carat
|
| Gold Value | ₹18,264(18K Gold) |
| Diamond Value | ₹6,534 |
| Making Charge | ₹5,591 |
| GST (3%) | ₹912 |
| Total Price | ₹31,301 |