All filters
Flat 75% off on Making Charges & Flat 10% off on Diamond Value
₹44,844You save - ₹6,104
A couple is a gift of God which as beautiful as admirable. This rose gold diamond pendant has a curvy trio that gives you a loving touch. Adorn this pendant regularly to look gorgeous.
Disclaimer: The dimension of the actual product might vary.Due to differences in photographic lighting, the colour of the product may slightly differ from its actual shade. Minor differences between the image shown and the actual product may be observed.
| Design Code | DPN-D000571953 |
| Metal/Purity | 14K Rose Gold |
| Gold Purity | 14K Gold |
| Gold Weight | 1.1 g
|
| Diamond Quality | HI-SI |
| Diamond Weight | 0.29 carat
|
| Gold Value | ₹9,807(14K Gold) |
| Diamond Value | ₹26,822 |
| Making Charge | ₹982 |
| GST (3%) | ₹1,129 |
| Total Price | ₹38,740 |