All filters
Crafted in 14K rose gold, this floral-inspired 0.12 carat diamond pendant captures the light from every angle. The curvy petals imitate the beauty of filigree work.
Disclaimer: The dimension of the actual product might vary.Due to differences in photographic lighting, the colour of the product may slightly differ from its actual shade. Minor differences between the image shown and the actual product may be observed.
| Design Code | DPN-D000731838 |
| Metal/Purity | 14K Rose Gold |
| Gold Purity | 14K Gold |
| Gold Weight | 0.99 g
|
| Diamond Quality | HI-SI |
| Diamond Weight | 0.13 carat
|
| Gold Value | ₹8,548(14K Gold) |
| Diamond Value | ₹10,912 |
| Making Charge | ₹3,625 |
| GST (3%) | ₹693 |
| Total Price | ₹23,778 |