All filters
Add to your uniqueness with this gorgeous diamond ring designed with multiple diamonds and curvy corners in gold. The diamonds are smartly set in a linear manner at fixed intervals so you can indulge yourself with this exquisite diamond ring. Wear it to enhance the glamour of your gorgeous evening gown and radiate a lot of admiration.
Disclaimer: The dimension of the actual product might vary.Due to differences in photographic lighting, the colour of the product may slightly differ from its actual shade. Minor differences between the image shown and the actual product may be observed.
| Design Code | DLR-D000642435 |
| Metal/Purity | 18K Yellow Gold |
| Gold Purity | 18K Gold |
| Gold Weight | 3.08 g
|
| Diamond Quality | JK-SI |
| Diamond Weight | 0.56 carat
|
| Gold Value | ₹34,093(18K Gold) |
| Diamond Value | ₹43,814 |
| Making Charge | ₹7,439 |
| GST (3%) | ₹2,561 |
| Total Price | ₹87,907 |