All filters
Let every look of yours be the new trend of the town. These impressive diamond studs encrusted with 0.64 carat diamonds in 18K rose gold has floral work in a curving design and are sure to steal your heart. Wear them with any attire and make your style statement.
Disclaimer: The dimension of the actual product might vary.Due to differences in photographic lighting, the colour of the product may slightly differ from its actual shade. Minor differences between the image shown and the actual product may be observed.
| Design Code | DT-D000646823 |
| Metal/Purity | 18K Rose Gold |
| Gold Purity | 18K Gold |
| Gold Weight | 9.35 g
|
| Diamond Quality | HI-SI |
| Diamond Weight | 0.64 carat
|
| Gold Value | ₹1,03,496(18K Gold) |
| Diamond Value | ₹52,635 |
| Making Charge | ₹17,656 |
| GST (3%) | ₹5,214 |
| Total Price | ₹1,79,001 |