All filters
Create a stunning geometrical symphony with this 0.76 carat diamond pendant crafted in 18K gold with a cubical pattern. Refresh your everyday look with the charm and shine of a myriad of little shiny beauties adorning its surface.
Disclaimer: The dimension of the actual product might vary.Due to differences in photographic lighting, the colour of the product may slightly differ from its actual shade. Minor differences between the image shown and the actual product may be observed.
| Design Code | DPN-D000651632 |
| Metal/Purity | 18K Yellow Gold |
| Gold Purity | 18K Gold |
| Gold Weight | 3.3 g
|
| Diamond Quality | GH-VS-SI |
| Diamond Weight | 0.76 carat
|
| Gold Value | ₹36,528(18K Gold) |
| Diamond Value | ₹73,215 |
| Making Charge | ₹7,906 |
| GST (3%) | ₹3,530 |
| Total Price | ₹1,21,179 |