All filters
These cute diamond studs with sparkling stones and diamonds will become a women's vision. The 18K gold texture of the jewel with 0.13 carat diamonds upholds the craftsmanship of our skilled karigars.
Disclaimer: The dimension of the actual product might vary.Due to differences in photographic lighting, the colour of the product may slightly differ from its actual shade. Minor differences between the image shown and the actual product may be observed.
| Design Code | DT-D000284437 |
| Metal/Purity | 18K Yellow Gold |
| Gold Purity | 18K Gold |
| Gold Weight | 4.73 g
|
| Diamond Quality | JK-SI |
| Diamond Weight | 0.13 carat
|
| Stone Weight | 2.79 carat
|
| Gold Value | ₹52,357(18K Gold) |
| Diamond Value | ₹10,309 |
| Stone Value | ₹1,291 |
| Making Charge | ₹10,942 |
| GST (3%) | ₹2,247 |
| Total Price | ₹77,146 |