All filters
Surprise your colleagues or charm your would-be with this gorgeous diamond pendant and spread some happiness. Flaunt it on your neckline to make everyday celebration a habit. Wear it with a saree, a shirt or a salwar and let its bright colour become the best canvas.
Disclaimer: The dimension of the actual product might vary.Due to differences in photographic lighting, the colour of the product may slightly differ from its actual shade. Minor differences between the image shown and the actual product may be observed.
| Design Code | DPN-D000255046 |
| Metal/Purity | 18K Rose Gold |
| Gold Purity | 18K Gold |
| Gold Weight | 0.66 g
|
| Diamond Quality | HI-SI |
| Diamond Weight | 0.08 carat
|
| Gold Value | ₹7,306(18K Gold) |
| Diamond Value | ₹6,720 |
| Making Charge | ₹3,625 |
| GST (3%) | ₹530 |
| Total Price | ₹18,181 |