All filters
Discover contemporary elegance with this diamond bypass ring, adorned with an intersecting cross motif. One sparkles with diamonds, the other gleams in polished gold, creating a chic, modern contrast. The perfect style statement for your daily elegance. The dimension of the actual product might vary.
Disclaimer: The dimension of the actual product might vary.Due to differences in photographic lighting, the colour of the product may slightly differ from its actual shade. Minor differences between the image shown and the actual product may be observed.
| Design Code | DLR-D000787948 |
| Metal/Purity | 18K Yellow Gold |
| Gold Purity | 18K Gold |
| Gold Weight | 1.1 g
|
| Diamond Quality | HI-SI |
| Diamond Weight | 0.08 carat
|
| Gold Value | ₹12,176(18K Gold) |
| Diamond Value | ₹6,720 |
| Making Charge | ₹3,928 |
| GST (3%) | ₹685 |
| Total Price | ₹23,509 |