All filters
Sculpted gold unfolds like a radiant fan above a sparkling arc of diamonds, creating a design that feels both bold and refined. Modern yet artistic, these studs are effortlessly elegant. Pair them with tailored workwear or evening ensembles, and let the compliments roll in.
Disclaimer: The dimension of the actual product might vary.Due to differences in photographic lighting, the colour of the product may slightly differ from its actual shade. Minor differences between the image shown and the actual product may be observed.
| Design Code | DT-D000863784 |
| Metal/Purity | 9K Yellow Gold |
| Gold Purity | 9K Gold |
| Gold Weight | 1.94 g
|
| Diamond Quality | HI-SI |
| Diamond Weight | 0.4 carat
|
| Gold Value | ₹10,738(9K Gold) |
| Diamond Value | ₹35,200 |
| Making Charge | ₹7,439 |
| GST (3%) | ₹1,602 |
| Total Price | ₹54,979 |