All filters
Skilfully crafted in 18K gold, this contemporary diamond noa bangle is encrusted with 0.57 carat diamonds that accentuates the brilliance of the geometric pattern. A desirable piece of accessory for fashion enthusiast women seeking a touch of refinement.
Disclaimer: The dimension of the actual product might vary.Due to differences in photographic lighting, the colour of the product may slightly differ from its actual shade. Minor differences between the image shown and the actual product may be observed.
| Design Code | DNB-D000737461 |
| Metal/Purity | 18K Yellow Gold |
| Gold Purity | 18K Gold |
| Gold Weight | 7.37 g
|
| Diamond Quality | HI-SI |
| Diamond Weight | 0.57 carat
|
| Gold Value | ₹81,579(18K Gold) |
| Diamond Value | ₹47,190 |
| Making Charge | ₹14,171 |
| GST (3%) | ₹4,289 |
| Total Price | ₹1,47,229 |