All filters
This is a diamond pendant that has beauty and elegance hand in hand. The design in this diamond pendant is super creative and has a delicate presentation of poise in it. Wear any of your favorite outfits to ensure you could be the right companion for someone.
Disclaimer: The dimension of the actual product might vary.Due to differences in photographic lighting, the colour of the product may slightly differ from its actual shade. Minor differences between the image shown and the actual product may be observed.
| Design Code | DPN-D000646917 |
| Metal/Purity | 18K Yellow Gold |
| Gold Purity | 18K Gold |
| Gold Weight | 4.07 g
|
| Diamond Quality | HI-SI |
| Diamond Weight | 0.26 carat
|
| Gold Value | ₹45,051(18K Gold) |
| Diamond Value | ₹21,780 |
| Making Charge | ₹9,541 |
| GST (3%) | ₹2,292 |
| Total Price | ₹78,664 |