All filters
Any feeling is always secured in the core of the heart and inspired by such a concept we have made this Core of Heart Diamond Ring just for you. The heart-shaped diamond ring is given a spark of shine with a diamond-studded in the middle of it. Wear it with a classy dress and radiate your spark.
Disclaimer: The dimension of the actual product might vary.Due to differences in photographic lighting, the colour of the product may slightly differ from its actual shade. Minor differences between the image shown and the actual product may be observed.
| Design Code | DLR-D000587323 |
| Metal/Purity | 18K Yellow Gold |
| Gold Purity | 18K Gold |
| Gold Weight | 2.75 g
|
| Diamond Quality | HI-SI |
| Diamond Weight | 0.09 carat
|
| Gold Value | ₹30,440(18K Gold) |
| Diamond Value | ₹7,260 |
| Making Charge | ₹5,820 |
| GST (3%) | ₹1,306 |
| Total Price | ₹44,826 |