All filters
This diamond pendant features a bold geometric design, with precisely set diamonds for a sleek, contemporary look. Pair it with casual ensembles for effortless style.
Disclaimer: The dimension of the actual product might vary.Due to differences in photographic lighting, the colour of the product may slightly differ from its actual shade. Minor differences between the image shown and the actual product may be observed.
| Design Code | DPN-D000759980 |
| Metal/Purity | 9K Yellow Gold |
| Gold Purity | 9K Gold |
| Gold Weight | 0.94 g
|
| Diamond Quality | HI-SI |
| Diamond Weight | 0.088 carat
|
| Gold Value | ₹5,203(9K Gold) |
| Diamond Value | ₹7,392 |
| Making Charge | ₹4,125 |
| GST (3%) | ₹502 |
| Total Price | ₹17,222 |