All filters
Clean lines meet subtle sparkle in these diamond stud earrings crafted with contemporary heart silhouettes. Designed as a modern essential, their balanced form makes understated gifting feel natural and easy.
Disclaimer: The dimension of the actual product might vary.Due to differences in photographic lighting, the colour of the product may slightly differ from its actual shade. Minor differences between the image shown and the actual product may be observed.
| Design Code | DT-D000867428 |
| Metal/Purity | 9K Yellow Gold |
| Gold Purity | 9K Gold |
| Gold Weight | 1.8 g
|
| Diamond Quality | HI-SI |
| Diamond Weight | 0.16 carat
|
| Gold Value | ₹9,963(9K Gold) |
| Diamond Value | ₹14,080 |
| Making Charge | ₹6,045 |
| GST (3%) | ₹903 |
| Total Price | ₹30,991 |