All filters
A brilliant cluster of diamonds rests at the heart of a modern floral silhouette, framed by graceful gold petals. The design blends contemporary charm with timeless elegance. Perfect for refined everyday sparkle or special occasions.
Disclaimer: The dimension of the actual product might vary.Due to differences in photographic lighting, the colour of the product may slightly differ from its actual shade. Minor differences between the image shown and the actual product may be observed.
| Design Code | DT-D000787784 |
| Metal/Purity | 18K Yellow Gold |
| Gold Purity | 18K Gold |
| Gold Weight | 1.7 g
|
| Diamond Quality | HI-SI |
| Diamond Weight | 0.11 carat
|
| Gold Value | ₹18,818(18K Gold) |
| Diamond Value | ₹9,240 |
| Making Charge | ₹5,743 |
| GST (3%) | ₹1,015 |
| Total Price | ₹34,816 |