All filters
Feel like a queen every time you flaunt this contemporary diamond bracelet with a sleek and slender design. There are two abstract leaf motifs offering the perfect blend of diamonds and gold. There is a solo gold string on one side of the diamond bracelet and dual gold strings on the other side, specially designed for women who want to stand apart from the crowd.
Disclaimer: The dimension of the actual product might vary.Due to differences in photographic lighting, the colour of the product may slightly differ from its actual shade. Minor differences between the image shown and the actual product may be observed.
| Design Code | DBR-D000652481 |
| Metal/Purity | 18K Yellow Gold |
| Gold Purity | 18K Gold |
| Gold Weight | 2.7 g
|
| Diamond Quality | HI-SI |
| Diamond Weight | 0.15 carat
|
| Gold Value | ₹29,887(18K Gold) |
| Diamond Value | ₹13,200 |
| Making Charge | ₹5,725 |
| GST (3%) | ₹1,465 |
| Total Price | ₹50,277 |