All filters
Since diamonds speak louder than words, make sure you add this charming diamond mangalsutra studded with a myriad of sparkling diamonds highlighting your inner beauty. The two twig patterns connected with each other are the focal point of this masterpiece with 0.46 carat diamonds in 14K yellow gold. Let its artistic design enhance your feminine charm. PLEASE NOTE:- This product comes without the chain
Disclaimer: The dimension of the actual product might vary.Due to differences in photographic lighting, the colour of the product may slightly differ from its actual shade. Minor differences between the image shown and the actual product may be observed.
| Design Code | DPN-D000636790 |
| Metal/Purity | 14K Yellow Gold |
| Gold Purity | 14K Gold |
| Gold Weight | 1.98 g
|
| Diamond Quality | GH-VS |
| Diamond Weight | 0.46 carat
|
| Gold Value | ₹17,096(14K Gold) |
| Diamond Value | ₹46,221 |
| Making Charge | ₹6,590 |
| GST (3%) | ₹2,098 |
| Total Price | ₹72,005 |