All filters
A beautiful fusion of modern aesthetics and industrial vibes, these 0.54 carat diamond studs are crafted in 18K gold with adjustable nut and bolt patterns. The meticulously encrusted diamonds radiating an everlasting allure will draw compliments wherever you go.
Disclaimer: The dimension of the actual product might vary.Due to differences in photographic lighting, the colour of the product may slightly differ from its actual shade. Minor differences between the image shown and the actual product may be observed.
| Design Code | DT-D000727786 |
| Metal/Purity | 18K Yellow Gold |
| Gold Purity | 18K Gold |
| Gold Weight | 6.82 g
|
| Diamond Quality | HI-SI |
| Diamond Weight | 0.59 carat
|
| Gold Value | ₹75,491(18K Gold) |
| Diamond Value | ₹49,005 |
| Making Charge | ₹13,203 |
| GST (3%) | ₹4,131 |
| Total Price | ₹1,41,830 |