All filters
Get the glow of the universe on your neckline by flaunting these effortlessly versatile shining diamond pendant. This masterpiece highlights the appeal of geometrical shapes with a hexagonal pattern completely studded with sparkling diamonds. Pair this diamond pendant with a chic evening gown and enhance its appeal even further.
Disclaimer: The dimension of the actual product might vary.Due to differences in photographic lighting, the colour of the product may slightly differ from its actual shade. Minor differences between the image shown and the actual product may be observed.
| Design Code | DPN-D000628524 |
| Metal/Purity | 14K Yellow Gold |
| Gold Purity | 14K Gold |
| Gold Weight | 1.87 g
|
| Diamond Quality | HI-SI |
| Diamond Weight | 0.39 carat
|
| Gold Value | ₹16,146(14K Gold) |
| Diamond Value | ₹31,763 |
| Making Charge | ₹6,257 |
| GST (3%) | ₹1,625 |
| Total Price | ₹55,791 |