All filters
These fashionable 0.18 carat diamond studs signify the importance of deep human connections through their design in 18K gold. Four overlapping patterns studded with a few diamonds in the middle are connected perfectly to form an abstract square. Complement them with your daily wear and let every day become the most beautiful day in your life.
Disclaimer: The dimension of the actual product might vary.Due to differences in photographic lighting, the colour of the product may slightly differ from its actual shade. Minor differences between the image shown and the actual product may be observed.
| Design Code | DT-D000659243 |
| Metal/Purity | 18K Yellow Gold |
| Gold Purity | 18K Gold |
| Gold Weight | 1.98 g
|
| Diamond Quality | HI-SI |
| Diamond Weight | 0.18 carat
|
| Gold Value | ₹21,917(18K Gold) |
| Diamond Value | ₹15,333 |
| Making Charge | ₹6,590 |
| GST (3%) | ₹1,316 |
| Total Price | ₹45,156 |