All filters
Highlight your beauty with the exceptional glow of this diamond pendant and highlight the spirit of the independent woman within you. The abstract triangular patterns on either end of the eye motif make the design rare and beautiful. This stunning diamond pendant will create a sparkling style statement every time you pair it with similar earrings from our collection.
Disclaimer: The dimension of the actual product might vary.Due to differences in photographic lighting, the colour of the product may slightly differ from its actual shade. Minor differences between the image shown and the actual product may be observed.
| Design Code | DPN-D000659274 |
| Metal/Purity | 18K Yellow Gold |
| Gold Purity | 18K Gold |
| Gold Weight | 3.3 g
|
| Diamond Quality | HI-SI |
| Diamond Weight | 0.31 carat
|
| Gold Value | ₹36,528(18K Gold) |
| Diamond Value | ₹25,752 |
| Making Charge | ₹7,906 |
| GST (3%) | ₹2,106 |
| Total Price | ₹72,292 |