All filters
Fall in love with this delicate, sweet round diamond pendant and add some more dazzle to your look. It is perfect for your regular day. Let this piece of accessory help you flaunt a gorgeous look on workdays as well.
Disclaimer: The dimension of the actual product might vary.Due to differences in photographic lighting, the colour of the product may slightly differ from its actual shade. Minor differences between the image shown and the actual product may be observed.
| Design Code | DPN-D000182012 |
| Metal/Purity | 18K Rose Gold |
| Gold Purity | 18K Gold |
| Gold Weight | 2.97 g
|
| Diamond Quality | HI-SI |
| Diamond Weight | 0.17 carat
|
| Gold Value | ₹32,875(18K Gold) |
| Diamond Value | ₹14,157 |
| Others | ₹1,500 |
| Making Charge | ₹6,237 |
| GST (3%) | ₹1,644 |
| Total Price | ₹56,413 |