All filters
This chain pendant is made artfully with the concept of a heart studded diamond in the middle and the collaboration of other hearts on either side of it. Embellish this ornament on your neck to give a mesmerizing look. This is our karigar's best attempt to give you the best for any occasion.
Disclaimer: The dimension of the actual product might vary.Due to differences in photographic lighting, the colour of the product may slightly differ from its actual shade. Minor differences between the image shown and the actual product may be observed.
| Design Code | DCP-D000587372 |
| Metal/Purity | 14K Yellow Gold |
| Gold Purity | 14K Gold |
| Gold Weight | 2.462 g
|
| Diamond Quality | H-VS |
| Diamond Weight | 0.14 carat
|
| Gold Value | ₹21,257(14K Gold) |
| Diamond Value | ₹14,000 |
| Making Charge | ₹5,273 |
| GST (3%) | ₹1,216 |
| Total Price | ₹41,746 |