All filters
Playful and poised, these diamond-encrusted clover stud earrings bring a hint of sparkle and charm to your everyday style. Pair them with soft curls and a wrap dress for an effortlessly polished look.
Disclaimer: The dimension of the actual product might vary.Due to differences in photographic lighting, the colour of the product may slightly differ from its actual shade. Minor differences between the image shown and the actual product may be observed.
| Design Code | DT-D000628222 |
| Metal/Purity | 9K Yellow Gold |
| Gold Purity | 9K Gold |
| Gold Weight | 1.8 g
|
| Diamond Quality | HI-SI |
| Diamond Weight | 0.26 carat
|
| Gold Value | ₹9,963(9K Gold) |
| Diamond Value | ₹21,840 |
| Making Charge | ₹6,945 |
| GST (3%) | ₹1,163 |
| Total Price | ₹39,911 |