All filters
Walk in style wherever you go by choosing this glamorous 0.4 carat diamond bracelet designed for modern women who have an eye for classy diamond jewellery. A fashionable design, set in 14K rose gold to dazzle everyone around you.
Disclaimer: The dimension of the actual product might vary.Due to differences in photographic lighting, the colour of the product may slightly differ from its actual shade. Minor differences between the image shown and the actual product may be observed.
| Design Code | DBR-D000683193 |
| Metal/Purity | 14K Rose Gold |
| Gold Purity | 14K Gold |
| Gold Weight | 9.24 g
|
| Diamond Quality | HI-SI |
| Diamond Weight | 0.4 carat
|
| Gold Value | ₹79,779(14K Gold) |
| Diamond Value | ₹34,499 |
| Making Charge | ₹17,462 |
| GST (3%) | ₹3,953 |
| Total Price | ₹1,35,693 |